99

City novi lider u Engleskoj, Silva pokazuje zašto ga Guardiola smatra najboljim u ligi

D. P.
Silva igra u životnoj formi (Foto: Premier league)
Nogometaši Manchester Cityja novim trijumfom na gostovanju Watfordu rezultatom 3:1 preuzeli su liderrsku poziciju u Premiershipu i tu će biti usamljeni nakon 15. kola.

City, koji je vezao sedam pobjeda u svim takmičenjima, na sjajan način otvorio je meč. Igrao se četvrti minut kada je Raheem Sterling glavom pogodio nakon izvrsnog ubačaja Phila Fodena.

Pep Guardiola je prije tri dana rekao da je Bernardo Silva trenutno najbolji igrač u Premier ligi. Da to nije daleko od istine fantastični Portugalac potvrdio je lijepim golom u 31. minuti.

To je bio rezultat prvog dijela. U 63. minuti nezaustavljivi Bernardo Silva postiže novi prelijep pogodak za 0:3 i tada je pitanje pobjednika riješeno.

Do kraja utakmice Watford je uspio postići utješni pogodak i to je četvrti uzastopni meč u kojem tim Pepa Guardiole prima gol, a upisuje trijumf. Znajući Španca, očekuje se da pokuša popraviti taj negativni niz primanja golova.

Susret je završen rezultatom 1:3 što je, vjerovali ili ne, 15. uzastopna pobjeda Cityja nad današnjim rivalom.