Premiership
9

City i United podijelili bodove: Crveni đavoli izdržali paklene napade na Etihadu

(Foto: EPA)
City i United podijelili su bodove u velikom Manchesterskom derbiju u okviru 26. kola Premiershipa odigravši neriješeno 0:0.

Gradske rivale prije večerašnje utakmice dijelio je samo jedan bod razlike, a oba pucaju na treće i četvrto mjesto. City je bio odmorniji, a United oslabljen izostancima.

Građani su u prvom poluvremenu imali totalnu inicijativu te su stvorili brojne šanse pred golom večeras sjajnog De Gee, koji je najzaslužniji za osvojeni bod Uniteda.

Najbolju priliku za City u prvom poluvremenu imao je Aguero u 9. minuti kada je pogodio stativu.

Gotovo preslikano bilo je i u nastavku meča. Domaći su napadali, De Gea spašavao goste, a u konačnici nije bilo promjene rezultata.

Vrijedi istaći da je šest minuta prije kraja utakmice Fellaini morao napustiti igru jer je zaradio direktan crveni karton nakon što je glavom nokautirao Aguera.

City i United ostali su na četvrtom i petom mjestu Premiershipa, a bod prednosti ima ekipa Pepa Guardiole.