Premiership
43

City i Tottenham upisali važne pobjede, vratio se "strah i trepet" za engleske defanzivce

D. P.
City je slavio s "pola gasa" (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Manchester Cityja i Tottenhama upisali su važne domaće pobjede u 22. kolu engleske Premier lige, a noć je obilježio povratak Erlinga Haalanda.

Ekipa Manchester Cityja nastavila je potjeru za vodećim Liverpoolom pobjedom rezultatom 3:1 protiv Burnleya. U ovoj utakmici sve je riješeno u ranoj fazi i gledatelji su ostali uskraćeni za punih 90 minuta uzbuđenja.

Golovi Juliana Alvareza iz 16. i 22. minute učinili su da Građani imaju sigurnu prednost i da je rutinski sačuvaju do kraja. Na startu drugog poluvremena Rodri je iskoristio asistenciju Phila Fodena s desne strane i povisio je na 3:0.

Najvažniji detalj utakmice je povratak Erlinga Haalanda. Najubojitiji napadač engleskog nogometa nije igrao još od početka decembra i u međuvremenu je propustio 10 utakmica. Sada se vratio i od njega navijači već od narednog kola mogu očekivati golove.

Do kraja utakmice Kleretsi su uspjeli samo ublažiti poraz i Ameen Al-Dakhil je pogodio za konačnih 3:1.

Drugi meč programa bio je znatno dramatičniji, a Tottenham je nakon preokreta slavio rezultatom 3:2 protiv Brentforda.

Gostujuće Pčelice imale su vodstvo na poluvremenu preko Neala Maupaya, ali je Tottenham u rasponu od osam minuta postigao tri gola i došao nadomak pobjede. Na startu drugog poluvremena za Spurse su pogađali Destiny Udogie, Brennan Johnson i Richarlison.

Konačnih 3:2 postavio je Ivan Toney, ali gosti nisu imali snage za potpuni povratak u utakmicu.

Rezultati i strijelci:

Manchester City - Burnley 3:1 (Alvarez 16', 22', Rodri 46' / Al-Dakhil 90+3')

Tottenham - Brentford 3:2 (Udogie 48', Johnson 49', Richarlison 56' / Maupay 15', Toney 67')