Napadač U21 Engleske
11

Čista genijalnost: Pogledajte fantastičan pogodak Solankea petom protiv Danske

U21 nogometna reprezentacija Engleske danas je u prijateljskom susretu nadigrala vršnjake iz Danske rezultatom 5:1, a na početku drugog poluvremena viđen je spektakularan pogodak kojeg je postigao Dominic Solanke.

Gray je doveo Engleze u vodstvo u 31. minuti, a Solanke je u 39. povisio na 2:0. Na 2:1 je samanjio Ingvartsen u 42. minuti, a Solanke je u 47. minuti postigao fantastičan pogodak petom koji se zaista rijetko viđa na nogometnim terenima.

Foden je šutirao iz daljine, Iversen je odbio loptu, do nje je došao Solanke j potom petom prebacio golmana Danske za 3:1.

Calwert-Lewin je do kraja meča postigao dva pogotka za konačnih 5:1, ali će susret biti upamćen po Solankeovom genijalnom pogotku.