Nepoznavanje pravila
22

Cirkus u MLS-u: Igrači Portlanda slavili prolazak pa saznali kako se ipak pucaju penali

Nogometaši Portland Timbersa plasirali su se u polufinale MLS lige nakon što su u dvije odigrane utakmice i na kraju penala bili bolji od ekipe Seattlea Soundersa.

Prvi meč odigran u Portlandu okončan je pobjedom domaćina 2:1, a Seattle se revanširao sinoć identičnim rezultatom pa su se igrali produžeci.

Asprilla je u 93. minuti doveo goste u vodstvo, a samo četiri minute kasnije Lodeiro je izjednačio pogotkom iz penala pa su se na kraju raspucavali penali.

Međutim, nakon što je sudija odsvirao kraj, neki igrači Portlanda su oduševljeno kleknuli na teren, a drugi se grlili od sreće.

Timbersi su naime mislili da su prošli zbog više postignutih golova u gostima dok im neko od saigrača nije objasnio kako u produžecima nema gola u gostima i da moraju pucati penale.

Ipak, bili su koncentrisaniji u raspucavanju i rezultatom 4:2 na penale prošli u finale konferencije, gdje ih očekuje pobjednike duela između Real Salt Lakea i Sporting Kansas Cityja.