Meč za treće mjesto
56

Čileanci na koljenima: Aguero i Dybala za 20 minuta doveli Argentinu u veliku prednost

Napadač Manchester Cityja Kun Aguero postigao je pogodak za vodstvo nogometne reprezentacije Argentine protiv Čilea u susretu za 3. mjesto na Copa Americi.

Argentina je u vodstvo stigla u 12. minuti susreta i to nakon što su iskoristili nepažnju odbrane Čilea koji nisu pratili kretanje napadača Aguera.

Prije samog pogotka, Messi je srušen na centru igrališta, sudija de Vivar svirao je prekršaj, a dok su ostali igrači čekali da se igra nastavi, Messi je brzo izveo slobodan udarac i spojio je Aguera s golom kojem nije bilo teško proći golmana za 1:0.

[TWITTER]1147586375690199045[/TWITTER]

Ubrzo nakon toga, odnosno u 22. minuti, Dybala je postigao i drugi pogodak za Argentinu te je doveo svoju reprezentaciju u veliko vodstvo.

Podsjećamo, Argentina je u polufinalu poražena od Brazila rezultatom 2:0, dok je Čile doživio iznenađujući poraz od Perua rezultatom 3:0.