Serie A
21

Chievo osvojio bod protiv Rome, Džeko ušao s klupe i promašio veliku priliku za pobjedu

U 16. kolu italijanske Serie A sastali su se Chievo i Roma, a susret je završen podjelom bodova (0:0).

Trener Rome Eusebio Di Francesco je prvi put ove sezone ostavio Edina Džeku na klupi, a njegovo mjesto u vrhu napada je zauzeo Patrik Schick.

Chievo je prvi zaprijetio u 13. minuti kada je Inglese uzdrmao prečku. Roma je uzvratila u 24. minuti kada je Shick šutirao, ali je Sorrentino fantastičnom intervencijom spasio svoju mrežu, a potom je iskusni golman u nastavku akcije još jednom intervenisao nakon Gersonovog šuta.

Roma je nakon sat vremena imala najbolju priliku na susretu kada se Gonalons obrukao. Francuz je iz peterca mogao birati gdje će šutirati, ali je pogodio Sorrentina i lopta je otišla u korner.

Džeko je u igru ušao u 64. minuti kada je zamijenio Gersona, a u 77. minuti je mogao donijeti pobjedu Vučici.

Nainggolan je ubacio sa desne strane, lopta je prošla kroz peterac i došla do Džeko sa četiri metra nije uspio ubaciti loptu u gol.

Roma je na taj način propustila priliku da ostane za petama vodećem trojcu.