Poraz Plavaca
32

Chelseaju ne pomažu ni silni milioni, West Ham ih razbio u derbiju Londona

S. G.
Nogometaši West Hama danas su u malom londonskom derbiju rezultatom 3:1 savladali Chelsea čime su produžili agoniju Plavaca koja traje još od prošle sezone.

Uprava kluba sa Stamford Bridgea je i u ovom prelaznom roku izdvojila velike novčane iznose za igrače upitnog kvaliteta, ali to im nije pomoglo da zabilježe pomake u svojoj igri u odnosu na prošlu godinu.

Čekićari su poveli golom Augerda već u sedmoj minuti, ali je gostima poravnanje 20-ak minuta kasnije donio Chukwemeka na lijep način.

Do kraja prvog dijela Chelsea je mogao potpuno preokrenuti rezultat, ali Enzo Fernandez nije uspio realizovati kazneni udarac.

Šut igrača plaćenog 121 milion eura pročitao je golman Areola koji brani njegov udarac.

U nastavu domaći su kaznili neozbiljnost u obrani Plavaca i golovima Antonia u početkom poluvremena i Paquete u sudijskoj nadoknadi došli do prve pobjede u sezoni.