Premiership
0

Chelsea uvjerljiv protiv Tottenhama

Nogometaši Chelseaja s lakoćom su na Stamford Bridgeu pobijedili gradskog rivala Tottenhama 3-0 u Premiershipu i tako nastavili svoj maksimalan učinak i nakon šest odigranih kola.

Chelsea je u vodstvo doveo Ashley Cole u 32. minuti. S desne strane je brzu i preciznu loptu u kazneni prostor ubacio Didier Drogba, a Cole je na drugoj stativi izmaknuo pažnji Ćorluke i glavom ju zakucao u mrežu Spursa.

Londonski plavi su povećali svoje vodstvo u 58. minuti, a strijelac je bio Michael Ballack na asistenciju Lamparda. Udarac Drogbe s desetak metara brani Cudicini, ali i ne ukroćuje loptu koju Lampard s gol crte ubacuje Ballacku kojem onda nije bilo teško pogoditi praznu mrežu.

Treći je gol za domaću momčad i svoj 99. u dresu Chelseaja postigao Drogba u 63. minuti. Proigrao je Bjelokošćanina Ashley Cole dubinskom loptom u prostor, a Ćorluka ga u trku, premda je pokušao, nije uspio zaustaviti. Štoviše, gurnuo je Bjelokošćaninu loptu klizećim startom pored golmana Cudicinija. Drogba je ostao na nogama, zaobišao Talijana i gurnuo loptu u mrežu.

Blackburn je doživio i svoj treći ovosezonski prvenstveni poraz. Stradali su Roversi na gostovanju kod Evertona na Goodison Parku 3-0, a dvostruki strijelac za liverpulsku momčad bio je Francuz Louis Saha.