Premiership
81

Chelsea u sudijskoj nadoknadi stigao do pobjede protiv Crystal Palacea, Gallagher heroj Plavaca

N. M.
Detalj s utakmice na Selhurst Parku (Foto: Twitter)
Nogometaši Chelseaja su večeras na stadionu Selhurst Park, u posljednjem meču 24. kola engleskog Premiershipa, savladali domaći Crystal Palace rezultatom 3:1.

Plavci su od početka do kraja utakmice dominirali u posjedu lopte i kontrolisali su meč, ali Crystal Palace je bio daleko konkretniji i opasniji pa je poveo preko Jeffersona Lerme u 30. minuti meča s 1:0.

Dobro je ekipa Mauricija Pochettina ušla u nastavak susreta pa je preko Conora Gallaghera u 47. minuti stigla do poravnanja, a njemu je asistirao Malo Gusto.

Do kraja susreta je Chelsea tražio preokret, a do njega je došao u prvoj minuti sudijske nadoknade kada je Cole Palmer asistirao, a Gallagher drugim golom na meču donio prednost gostima od 2:1.

U posljednjim trenucima meča je Chelsea stigao do još jednog gola, a njega je postigao Enzo Fernandez i postavio konačnih 3:1.

Chelsea je sada desetoplasirani tim na tabeli sa 34 boda, dok Palace ima deset manje i petnaesti je.

Rezultat i strijelci:

Crystal Palace - Chelsea 1:3 (Lerma 30' / Gallagher 47', 90+1', Fernandez 90+4')