0

FOTO+VIDEO / Chelsea teško do tri boda, Drogba povrijeđen

Foro: AFP
Foro: AFP
Nogometaši Chelseaja zasjeli su barem nakratko na vrh tabele engleskog Premiershipa nakon što su u trećem kolu prvenstva s 3-1 bili bolji od Norwicha.

Nogometaši menadžera Andrea Villasa-Boasa odlično su otvorili utakmicu i već su nakon samo šest minuta stigli u vodstvo pogotkom Portugalca Bosingwe. Nakon toga "bluesi" nisu uspijevali držati pritisak, te su inicijativu prepustili Norwichu koji je umalo izjednačio preko Granta Holta čiji je udarac glavom golman Chelseaja Hilario teškom mukom zaustavio. Na predah se otišlo s minimalnim vodstvom Chelseaja koji nije ostavio osobiti dojam u prvome poluvremenu.

Početak drugog poluvremena pripao je Chelseaju, ali nakon nekih 10-ak minuta pritisak je popustio i Norwich je ponovno opasno prijetio. Upornost nogometašima Paula Lamberta isplatila se u 63. minuti kada je Grant Holt, nakon katastrofalnog nesporazuma golmana Hilarija i srbijanskog reprezentativca Branislava Ivanovića, zabio iz poluvojela za 1-1.

U 65. minuti utakmice Didier Drogba sudario se u skoku s gostujućim golmanom Johnom Ruddyjem koji ga je doslovno nokautirao. Bjelokošćanin je pao na teren kao bez svijesti, okrenut licem prema dolje, bez ikakvog pokušaja da pad ublaži rukama.

Bio je to stravičan prizor nakon kojeg je odmah ušla ljekarska služba koja mu je imobilizirala vrat i odnijela ga na nosilima izvan terena. Prekid je potrajao više od pet minuta nakon čega je utakmica nastavljena, a povrijeđenog Drogbu zamijenio je Francuz Anelka.

Samo četiri minute od primljenog pogotka, španski reprezentativac Juan Mata debitirao je za Chelsea kada je na terenu zamijenio indisponiranog Francuza Florenta Maloudu. Rezultat se nije mjenjao sve do 82. minute kada je Frank Lampard iz jedanaesterca, koji je iznudio Brazilac Ramires, zabio za vodstvo od 2-1.

Po isteku 90. minute četvrti sudac podigao je mali semafor na kojem je označio da će se igrati čak 11 minuta sudačke nadoknade koje su protekle u čistoj dominaciji Chelseaja. Najprije je Ivanović promašio nepromašivo kada je s četiri metra glavom tukao pored gola. Ipak je Chelsea na kraju uspio rezultatski uvjerljivo pobijediti, nakon što je u debitantskom nastupu Juan Mata zabio svoj prvijenac koji mu je omogućila odbrana Norwicha koja mu je i dodala loptu, tačnije Ritchie De Laet. Ekipa Villasa-Boasa i dalje izgleda dosta neuštimano, ali treba dati vremena Portugalcu da posloži ekipu na način na koji on smatra da je najbolji.

U ostalim utakmicama Swansea i Sunderland odigrali su bez pogodaka, baš kao i Aston Villa i Wolves. Wigan je na svom terenu s 2-0 bio bolji od Queens Park Rangersa pogocima Di Santa, dok je Everton slavio na gostovanju kod Blackburna pogotkom Artete iz jedanaesterca u posljednjim trenucima utakmice.

Premiership, 3. kolo, rezultati:

Chelsea - Norwich 3-1 (Bosingwa 6, Lampard 82-11m, Mata 90+11 / Holt 63) Aston Villa - Wolves 0-0 Swansea - Sunderland 0-0 Wigan - Queens Park Rangers 2-0 (Di Santo 41, 66)

Blackburn - Everton 0-1 (Arteta 90)

1. Chelsea FC 3 2 1 0 5-2 +3 7
  2. Wolverhampton Wanderers FC 3 2 1 0 4-1 +3 7
  3. Manchester City FC 2 2 0 0 7-2 +5 6
  4. Manchester United FC 2 2 0 0 5-1 +4 6
  5. Aston Villa FC 3 1 2 0 3-1 +2 5
  6. Liverpool FC 3 1 2 0 3-1 +2 5
  7. Wigan Athletic FC 3 1 2 0 3-1 +2 5