Evropska liga
9

Chelsea slavio u Grčkoj, Sevilla razbila Standard, Aničić pogodio za Astanu

PAOK - Chelsea (Foto: EPA-EFE)
Večerašnjim utakmicama u grupama G, H, I, J, K i L počela je nova sezona Evropske lige.

Nogometaši Chelseaja slavili su u gostima kod PAOK-a rezultatom 1:0, a pogodak odluke postigao je Willian u 7. minuti susreta.

Sevilla je pregazila Standard rezultatom 5:1. Pogotke za Andalužane postigli su Banega (8. i 74. penal), Vazquez (41.) i Ben Yedder (49. i 70.), dok je za goste pogodio Djenepo (39.).

Lazio je savladao Apollon rezultatom 2:1 zahvaljujući pogocima Alberta iz 14. i Immobilea iz penala iz 84. minute, dok je pogodak za goste postigao Zelaya u 88. minuti. Senad Lulić je u igru ušao u 73. minuti kada je zamijenio Milinković-Savića.

Dinamo Kijev je na svom terenu dočekao Astanu, a susret je završen rezultatom 2:2. Cigankov je doveo domaćina u vodstvo u 11. minuti, a povremeni reprezentativac BiH Marin Aničić je u 21. minuti poravnao na 1:1. Harmaš je u 45+2. minuti pogodio za 2:1, a konačnih 2:2 postavio je Murtazajev u 90+5. minuti susreta.