Premiership
0

Chelsea se vratio na vrh

Nogometaši Chelseaja preuzeli su opet vrh ljestvice engleskog Premiershipa. Barem na 24 sata, odnosno dok utakmicu 30. kola ne odigra Manchester United.

No, valja znati da u ovom trenutku Chelsea i Manchester United imaju jednaki broj odigranih utakmica.

U najavi uzvrata osmine finala Lige prvaka protiv milanskog Intera, Chelsea je u subotu na svom Stamford Bridgeu pobijedio West Ham 4-1. Određena neizvjesnost je trajala do 56. minute jer je Zolina momčad do tada imala pozitivnih 1-1. No, tada je na scenu stupio francuski reprezentativac Florent Malouda.

U toj 56. minuti je sjajno ubacio loptu na metar-dva od vratiju West Hama, a Drogbi je ostalo tek da se nakloni glavom i zabije za 2-1. U 78. je Malouda, pak, ispremiješao obranu West Hama i sa desetak metara plasirao loptu uz stativu za 3-1 i tako odagnao bilo kakvu neizvjesnost u meču. Kraj je pripao Drogbi koji je u 90. minuti zabio svoj drugi pogodak, odnosno 19. u sezoni čime je došao na drugo mjesto ljestvice strijelaca.

Prvi je Wayne Rooney iz Manchester Uniteda sa 24 pogotka.

Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić je u utakmici Boltona i Wigana ušao u igru tek u 76. minuti, kada je sve već bilo gotovo. Naime, do tog trenutka je semafor pokazivao 4-0 za Bolton. Inače, takav rezultat može čuditi jer je Wigan prednjačio u posjedu lopte (60 posto prema 40), a gosti su i uputili veći broj udaraca na suparnička vrata (10-7).

Everton je od 19. do 22. minute postigao dva pogotka kod Birminghama, ali bilo im je to premalo za tri boda. Domaćin je do kraja nadoknadio minus od dva pogotka, te je završilo podjelom bodova (2-2), kao i ogled Stoke Cityja i Aston Ville, no tamo se nisu mreže tresle tokom devedeset minuta.