23

Chelsea savladao West Ham i nastavio pohod ka tituli

(Foto: EPA)
Chelsea je u 27. kolu Premiershipa u gostima kod West Hama slavio rezultatom 2:1 i tako nastavio pohod ka tituli prvaka Engleske.

Nakon što u prvih 25 minuta susreta nije bilo većih uzbuđenja, Chelsea je svoju prvu priliku krunisao pogotkom.

Kante je oduzeo loptu Čekićarima na dvadesetak metara od svog gola, te poveo kontranapad i proslijedio loptu do Hazarda. belgijanac je odigrao dupli pas sa Pedrom i izašao sam na Randolpha, te ga rutinski prošao i poslao loptu u mrežu za 1:0.

U 42. minuti opasno je zaprijetio i Pedro, no njegov šut je odbranio Randolph.

U 50. minuti Chelsea je udvostručio prednost. Nakon kornera sa lijeve strane u petercu domaće ekipe najolje se snašao Costa i koljenom pogodio za konačnih 2:0.

Najbolju priliku West Ham je propustio u 61. minuti kada je Courtois sjajno odbranio Feghoulijev šut sa pet metara.

Počasni pogodak za West Ham postigao je Lanzini u sudijskoj nadoknadi.