Sigurna pobjeda
27

Chelsea savladao Southampton i zakazao finale FA Cupa protiv Manchester Uniteda

Nogometaši Chelseaja plasirali su se u finale FA Cupa nakon što su danas na Wembleyu u polufinalu pobijedili Southampton rezultatom 2:0.

Chelsea je od početka utakmice bio bolji protivnik i u prvom poluvremenu su imali veliki broj prilika za postizanje gola.

Najbliži tome bio je Willian, koji je uputi bombu ka golu Southamptona, ali je lopta zatresla prečku.

Samo što se krenulo s centra u drugom poluvremenu Chelsea je stigao u vodstvo. Giroud je sjajno iz igre izbacio nekoliko protivničkih igrača i potom zatresao mrežu iza nemoćnog golmana.

Mogao je Hazard tri minute kasnije udvostručiti prednost, ali je bio neprecizan, baš kao i Long s druge strane.

Southampton je poslije u dva navrata mogao do gola, ali je Caballero dobro odbranio udarce Redmonda i Austina, čiji je gol u međuvremenu poništen zbog faula.

Kazna je uslijedila osam minuta prije kraja meča. Morata je utrčao na centaršut i savršeno pogodio glavom za konačnih 2:0.

Chelsea će tako u finalu FA Cupa sastati se s Manchester Unitedom, koji je jučer pobijedio Tottenham.