Premiership
12

Chelsea s igračem više nije uspio savladati Leicester, West Ham ubjedljiv u Huddersfieldu

Danas je počelo 23. kolo engleskog Premiershipa u kojem su se sastala posljednja dva prvaka lige.

Chelsea je dočekao Leicester, ali nije uspio doći do pobjede. Plavci nisu uspjeli savladati Lisice ni sa igračem više kojeg su imali 22 minute s obzirom da je Chilwell isključen u 68. minuti susreta. Štaviše, gosti su dominirali tokom većeg dijela susreta i bili su bliži pobjedi.

West Ham je slavio u gostima u Huddersfieldu rezultatom 4:1. Noble je u 25. minuti doveo goste u vodstvo, a potom je Lolley u 40. minuti izjednačio rezultat. U drugom poluvremenu za samo petnaestak minuta Čekićari su zahvaljujući Arnautoviću i Lanziniju došli do ubjedljive pobjede. Najprije je Arnautović u 46. minuti pogodio za 2:1, a potom je dva puta asistirao Lanziniju u 56. i 61. minuti za konačnih 4:1.

WBA je savladao Brighton rezultatom 2:0 (Evans 4., Dawson 55.), dok je Crystal Palace zahvaljujući Sakoovom pogotkom iz 21. minute savladao Burnley s minimalnih 1:0.

Preostala dva susreta su završena podjelom bodova: Watford - Southampton (2:2) i Newcastle - Swansea (1:1).