Premiership
17

Chelsea rutinski slavio kod Huddersfielda, novajlije Cardiff i Fulham poraženi

Današnjim utakmicama nastavljeno je prvo kolo engleskog Premiershipa. Prvu pobjedu zabilježio je Chelsea, dok su novajlije Cardiff i Fulham poraženi.

Plavci su gostovali kod Huddersfielda i zabilježili su rutinsku pobjedu rezultatom 3:0, a domaćin može biti sretan što je primio samo toliko pogodaka.

Kante je u 34. minuti doveo Chelsea u vodstvo, a potom je Jorginho u 45. minuti na maestralan način pogodio iz penala za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Pedro deset minuta prije kraja susreta.

Bournemouth je rezultatom 2:0 savladao Cardiff (Fraser 24., Wilson 90+1.), a pobjedu kod kuće istim rezultatom je upisao i Watford protiv Brightona (Pereyra 35., 54.).

Fulham je porazom obilježio povratak u englesku elitu. Sa Craven Cottagea tri boda je odnio Crystal Palace koji je slavio sa 2:0 pogocima Schluppa (41.) i Zahe (80.).

Današnji dan zatvara meč Wolverhamptona i Evertona (18:30).