Finale u Bakuu
19

Chelsea razbija Arsenal i nalazi se na korak do osvajanja Evropske lige

Olivier Giroud (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Chelseaja od 72. minute vode rezultatom 4:1 protiv Arsenala u finalu Evropske lige u Bakuu.

Prvo je mrežu Topnika zatresao francuski napadač Olivier Giroud, koji se sjajno snašao nakon centaršuta Italijana Emersona i donio radost Plavcima.

Giroud je tako nastavio svoj impresivni niz budući da mu je ovo bio 11. pogodak ove sezone u Evropskoj ligi.

[TWITTER]1133830086480801792[/TWITTER]

Samo 11 minuta kasnije, a pola sata prije kraja meča, Plavci su udvostručili prednost. Ovaj put strijelac je bio Pedro, a asistent Eden Hazard.

A onda je pet minuta kasnije sjajni Belgijanac bio siguran s bijele tačke za velikih 3:0.

Tu se nije zaustavila nevjerovatna serija pogodaka. Alex Iwobi je u 69. minuti sjajnim golom donio nadu navijačima Arsenala, ali je Hazard brzo poništio četvrtim golom za Chelsea.