Premiership
46

Chelsea poslao Middlesbrough u Championship i došao na korak do titule

Nogometaši Chelseaja pobijedili su na Stamford Bridgeu u okviru 36. kola Premiershipa ekipu Middlesbrougha rezultatom 3:0.

I prije meča očekivala se igra mačke i miša jer su se sastali budući prvak i budući drugoligaš, koji u Londonu nije pobijedio 42 godine.

Plavci su u prvom poluvremenu imali znatno više od igre što su i krunisali sa dva gola.

Mrežu gostiju prvo je zatresao Costa u 23. minuti, a desetak minuta kasnije Alonso je udvostručio prednost na asistenciju Azpilicuete.

Sigurna prednost nije zadovoljila apetite Chelseaja, koji su krenuli u nastavku još ofanzivnije.

Ipak, uspjeli su stići još samo do jednog gola, a strijelac je bio Matić u 65. minuti iskoristivši dodavanje Fabregasa.

Chelsea se s novom pobjedom učvrstio na liderskoj poziciji Premiershipa sa sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Tottenham.

Middlesbrough je nakon večerašnjeg poraza nakon Sunderlanda postao druga ekipa koja je zvanično ispala iz Premiershipa.