Premiership
21

Chelsea pogocima Higuaina i Jorginha savladao Fulham u gostima

Nogometaši Chelseaja savladali su Fulham u gostima rezultatom 2:1 u 29. kolu engleskog Premiershipa.

Maurizio Sarri je od prve minute na teren poslao Kepu Arrizabalagu koji mu se u nekoliko navrata odužio sjajnim intervencijama, no mogao je biti i direktni krivac za pogodak na samom otvaranju meča, no srećom po njega Ryan Babel se nije najbolje snašao nakon što je golmanu Chelseaja lopta ispala iz ruku.

Plavci su poveli u 20. minuti kada je Cesar Azpilicueta asistirao Gonzalu Higuainu koj eje pogodio treći put ove sezone.

U 27. minuti Calum Chambers je poravnao rezultat na 1:1, ali je samo četiri minute kasnije jorginho pogodio za konačnih 2:1.

U 90+5. minuti susreta Ryan Sessegnon je pogodio Kepinu mrežu, no pogodak je poništen zbog sumnjivog ofsajda.