18

Chelsea podsjetio navijače kako je pobijediti upisavši trijumf nakon dva i po mjeseca

D. P.
Havertz je odigrao odličnu utakmicu
Nogometaši Chelseaja prekinuli su katastrofalnu seriju od pet utakmica bez pobjede u engleskoj Premier ligi savladavši Bournemouth rezultatom 2:0.

Stvari na Stamford Bridgeu nisu onakve kakve navijači žele nakon odlaska Romana Abramoviča, a Chelsea do večeras nije znao za pobjedu čak dva i po mjeseca.

Istina je da se u međuvremenu igralo Svjetsko prvenstvo, no i prije toga Plavci nisu pobijedili na pet uzastopnih utakmica, uključujući i tri vezana poraza.

Tome je došao kraj, a danas je kao "naručen" stigao ne toliko jaki Bournemouth i gotovo da se predao bez borbe.

Sve je bilo riješeno već nakon polovine prvog dijela.

Kai Havertz je u 16. minuti riješio izvrsnu kontru i još bolje dodavanje Raheema Sterlinga s desne strane. Utrčao je i zakucao loptu u mrežu Trešnjica.

Samo osam minuta kasnije Havertz je asistent, a vrlo lijep gol s vrha kaznenog prostora postiže Mason Mount.

Nastavak donosi nešto veću ofanzivu Bournemoutha, ali tek onoliko koliko im je dozvolio planski povučeni Chelsea.

Imali su gosti dvije prilike preko Dominika Solankea, ali je u oba navrata odbranio Kepa Arizabalaga.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao tako da je Chelsea upisao vitalnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka koja sada "bježi" šest bodova.

Plavci u narednom kolu gostuju Nottingham Forestu, dok će Bournemouth dočekati Crystal Palace.