Trijumf u gostima
31

Chelsea opet pobijedio Tottenham i plasirao se u finale engleskog Liga kupa

Nogometaši Chelseaja plasirali su se u finale engleskog Liga kupa pobjedom protiv Tottenhama u gostima rezultatom 1:0.

Chelsea je u prvom meču slavio rezultatom 2:0 pa su s velikom prednošću došli na megdan Pijetlovima na njihov stadion, a da ni u ovom meču neće imati problema bilo je jasno u 18. minuti kada je Rudiger pogodio za 1:0.

Mogao se Tottenham vratiti u igru u drugom poluvremenu, no VAR je u 55. minuti poništio penal koji je svirao sudija Marriner, da bi nedugo nakon toga gol koji je postigao Harry Kane bio poništen zbog nedozvoljene pozicije, također nakon VAR intervencije.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata ni velikih šansi pa je tako Chelsea postao prvi tim koji se plasirao u finale Liga kupa.

U drugom polufinalu sastaju se Liverpool i Arsenal, a nakon što je prošle sedmice odgođen njihov prvi duel na Emiratesu, oni će sutra na Anfieldu igrati prvi duel polufinala. Drugog finalistu ćemo saznati naredne sedmice kada se odigrao meč na stadionu Arsenala.