Premiership
45

Chelsea napravio još jedan korak ka tituli, na Stamford Bridgeu pao i Southampton

Chelsea je napravio još jedan korak ka tituli prvaka Engleske slavivši u 34. kolu Premiershipa na Stamford Bridgeu protiv Southamptona rezultatom 4:2.

Plavci su poveli već u 5. minuti kada je Costa bio asistent, a Hazard strijelac za 1:0. Ipak, gosti su do izjednačenja došli u 24. minuti kada je Romeu matirao Courtoisa za 1:1.

Kada se činilo da će ekipe na odmor otići pri rezultatu 1:1, u 45+1. minuti Alonso je ubacio loptu, Costa je krenuo loptu udariti makazicama, ali je ispred njega glavom šutirao Cahill i poslao loptu u mrežu za 2:1.

U 54. minuti Costa je uspio pogoditi, a asistent je bio Fabregas. Do kraja susreta Chelsea je imao još nekoliko prilika, a najbolju je propustio Kante u 81. minuti kada je izašao sam na Forstera, ali golman gostiju je sjajno intervenisao.

U 89. minuti Costa je postigao još jedan pogodak. Odigrao je najprije dupli pas sa Hazardom, a odmah i sa Pedrom i pogodio za 4:1.

Konačnih 4:2 postavio je Bertrand u 90+4. minuti susreta na Cedricovu asistenciju.