Engleski Premiership
0

Chelsea lako, nova pobjeda Burnleya

Pogocima Didiera Drogbe i Nicolasa Anelke, Chelsea je s gostovanja kod Fulhama donio tri boda (pobjeda 2-0) i tako zadržao stopostotan učinak nakon 3. kola u engleskoj Premier ligi.

Po gol u svakom poluvremenu postigla je momčad Carla Ancelottija, prvi preko bjelokošćanskog napadača u 39. minuti, a drugi, kojim je rezultatska priča zaokružena, preko najboljeg strijelca prošlog engleskog prvenstva.

U sezoni u kojoj je Chelsea zauzeo treće mjesto Anelka je postigao 19 pogodaka, ovaj protiv Fulhama iz 76 - minute prvi mu je ovosezonski. Drogba je već na tri iz tri susreta nakon kojih njegova momčad jedina uz Arsenal s utakmicom manje, i vodećim Tottenhamom, nije osjetila gorčinu poraza.

Burnley je u prošlom kolu pobijedio Manchester United 1-0, a isto su ponovili i protiv Evertona. Jedini gol na utakmici postigao je Wade Elliott u 34. minuti, no valja reći da je gostujuća ekipa vodila glavnu riječ tokom susreta. Danak su platili nakon što su se propisno ispromašivali, a ostaje zabilježeno i da je Louis Saha promašio udarac s bijele tačke u 76. minuti.