Fa Cup
2

Chelsea iz drugog pokušaja preskočio Brentford

Nogometaši Chelseaja ispravili su grešku i u ponovljenoj utakmici 4. kola FA Cupa na svom Stamford Bridgeu pobijedili trećeligaša Brentford s 4-0.

Podsjetimo, aktuelni europski prvak prije tri sedmice nije u gostima uspio slomiti žilavi Brentford. Dvoboj je završen rezultatom 2-2 i to nakon što je Fernando Torres izjednačio za londonske Plavce tek u 83. minuti.

I u ponovljenom se susretu Chelsea mučio, u prvom poluvremenu nije uspio postići pogodak, ali u nastavku mu se napokon otvorilo. Juan Mata je u 54. minuti pogodio s 20-ak metara, 14 minuta kasnije je loptu u mrežu ugurao i Oscar, a svoj trenutak slave je i u ovoj utakmici dočekao Frank Lampard. Zabio je u 71. minuti za 3-0 i postao najbolji strijelac Chelseaja svih vremena u FA Cupu. Priču je deset minuta kasnije udarcem glavom zaključio kapiten John Terry.

U 5. kolu Chelsea za deset dana ide u goste drugoligašu Middlesbroughu.