Sigurne pobjede
13

Chelsea i Napoli jednom nogom u četvrtfinalu Evropske lige

Ekipa Chelseaja ostvarila je sigurnu pobjedu u prvom meču osmine finala Evropske lige protiv Dynama iz Kijeva rezultatom 3:0, a siguran je bio i Napoli koji je istim rezultatom savladao Salzburg.

Chelsea je odlično otvorio meč, a već u 17. minuti nakon sjajne akcije sa Giroudom, Pedro pogađa za 1:0. To je bio rezultat prvog poluvremena, a onda u 65. minuti Willian sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca postiže drugi gol za Plavce.

Konačnih 3:0 za sigurnu prednost u revanšu postavio je Hudson-Odoi u 90. minuti susreta.

Napoli je identičnim rezultatom savladao Salzburg na svom terenu, a pogotke za Napolitance postigli su Milik, Ruiz i Onguene koji je postigao autogol.

U trećem meču koji se igrao od 21:00 sat, Valencia je sa 2:1 savladala Krasnodar, a oba pogotka postigao je Rodrigo. Jedini gol za goste bio je djelo Claessona u 63. minuti.

Revanš susreti osmine finala Evropske lige igraju se za sedam dana.