Premiership
8

Chelsea i Leicester remizirali na Stamford Bridgeu u duelu bivših prvaka Engleske

K. H.
U duelu bivših prvaka Engleske, ekipa Chelseaja i Leicestera, a koji se odigrao u okviru 2. kola Premiershipa na Stamford Bridgeu u Londonu, nije bilo pobjednika (1:1).

Plavci su puno bolje otvorili meč i bili su dominantni od prve minute, a nakon što su u prvih pet minuta propustili dvije-tri dobre situacije da stignu u vodstvo, u sedmoj minuti su postigli pogodak.

Mladi Mount iskoristio je grešku Ndidija koji je bio ležeran na svojoj polovini, a nakon što mu je oduzeo loptu izašao je sam pred golmana gostiju i mirno ga savladao za prvi gol u dresu Plavaca.

Chelsea je nastavio s napadima, ali nije uspio postići drugi gol, da bi se sredinom drugog poluvremena Leicester oslobodio pritiska i počeo stvarati svoje prilike. Na poluvremenu je rezultat bio 1:0 za domaće.

Ipak, u drugom poluvremenu, Lisice dolaze do poravnanja. Igrala se 66. minuta kad aje Maddison sjajno izveo korner, a Ndidi skače i glavom zakucava loptu u gol čime se iskupio za grešku koju je u 7. minuti napravio.

Do kraja meča nije bilo pogodaka, pa je derbi bivših prvaka Engleske završen bez pobjednika.