Premiership
16

Chelsea golom Kantea u stilu najboljih napadača savladao Crystal Palace

Nogometaši Chelseaja pobijedili su na Selhurst Parku u okviru 20. kola Premiershipa ekipu Crystal Palacea rezultatom 1:0 i tako potvrdili trijumf iz prošlog kola ostvarenog protiv Watforda.

Plavi su apsolutno dominirali u prvom poluvremenu u kojem su propustili nekoliko velikih prilika, a najbolju nije iskoristio Willian u 37. minuti.

Ipak, Chelsea je već u šestoj minuti nastavka došao do zasluženog vodstva. Luiz je sjajno uposlio Kantea, koji je u stilu najtalentovanijih napadača rutinski pospremio loptu u mrežu.

I do kraja meča Chelsea je bio bolji, a domaći nisu uspjeli stvoriti niti jednu ozbiljnu priliku. Willian je u 68. minuti ponovo bio neuspješan nakon izvanredne intervencije Guaite, dok je pogodak Girouda u 74. minuti poništen zbog ofsajda pa se rezultat nije mijenjao.

Chelsea je zadržao četvrtu poziciju na tabeli Premiershipa, dok je Crystal Palace na 14. mjestu.