FA Cup
0

Chelsea bez problema u četvrtfinalu

Nogometaši Chelseaja pobijedili su na svom Stamford Bridgeu Cardiff City 4-1 u dvoboju osmine finala Engleskoga nogometnog kupa.

Aktualni branitelji naslova time su se plasirali u četvrtfinale FA Cupa.

Poveli su domaći golom Didiera Drogbe već u drugoj minuti, a da bi drugoligaš prvo poluvrijeme završio s ugodnih 1-1 potrudio se Michael Chopra izjednačivši u 34. minuti. U nastavku su ipak Michael Ballack, Daniel Sturridge i Salomon Kalou osigurali vodećoj momčadi prvenstva pobjedu bez imalo stresa.

Jednakim je rezultatom (4-1) na gostovanju kod trećeligaša Southamptona slavio Portsmouth, uvjerljivo posljednjeplasirana momčad Premiershipa.

FA Cup, osmina finala:

Chelsea – Cardiff City 4-1 (Drogba 2, Ballack 51, Sturridge 69, Kalou 86 / Chopra 34)

Southampton – Portsmouth 1-4 (Lambert 70 / Owusu-Abeyie 66, Dindane 75, Belhadj 82, O'Hara 85)