Kvalifikacije za SP
0

Cenk Tosun sa dva pogotka donio pobjedu Turskoj protiv Finske

Turska je u 5. kolu grupe I kvalifikacija za SP 2018. godine u Rusiji savladala Finsku rezultatom 2:0.

Na Antalya Areni izabranici Fatiha Terima su rutinski slavili, a oba pogotka pala su na samom otvaranju susreta.

Već u 9. minuti rezutlat na semaforu je pokazivao 1:0 za domaćina. Koybasi je ubacio sa lijeve strane, Sahan je samo dotakao loptu koja je pala Cenku Tosunu na nogu i nije mu bilo teško poslati loptu u mrežu za vodstvo Turske.

Napadač Bešiktaša je samo četiri minute kasnije i drugi put zatresao mrežu Hradeckog. Selcuk Inan je ubacio loptu iz kornera sa desne strane, a Tosun j ena prvoj stativi najviši u skoku i zakucao je loptu u suprotan ugao finskog gola za, ispostavit će se konačnih, 2:0.

Finska je svoju najbolju priliku propustila u 43. minuti kada je Hetemaj sa ivice kaznenog prostora pogodio prečku.