Evropska liga
8

Celta Vigo odbranila prednost iz Španije i preko Genka izborila plasman u polufinale

Španska Celta Vigo izborila je plasman u polufinale Evropske lige nakon što je u uzvratnoj utakmici četvrtfinala protiv Genka u Belgiji remizirala rezultatom 1:1 te sa ukupnih 4:3 prošla dalje.

Prva utakmica okončana je pobjedom Celte Vigo rezultatom 3:2 što je bio poprilično dobar rezultat za Genk pred uzvrat.

Ipak, belgijski tim nije uspio slaviti na domaćem terenu ni izboriti plasman u polufinale. Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, stvari za Genk otežao je Sisto pogotkom u 63. minuti kada je gostima donio vodstvo.

Samo četiri minute kasnije Genk je preko Trossarda izjednačio na 1:1 i samo jedan gol dijelio ga je od velikog rezultata i plasmana u polufinale. Na kraju je ostalo 1:1 i Celta je prošla dalje.