0

Celta šokirala Barcelonu na Balaidosu: Katalonci sa četiri gola ispraćeni iz Viga

Celta je na Balaidosu šokirala Barcelonu slavivši sa 4:3 u sedmom kolu španske La Lige.

Na poluvremenu je domaćin vodio sa visokih 3:0. Sisto je pogodio Ter Stegenovu mrežu u 22., Aspas u 31., a Mathieu je postigao autogol u 33. minuti za 3:0.

Barcelonini napadi su se isplatili početkom drugog poluvremena. Pique je glavom pogodio u 58., a Neymar je bio siguran iz penala u 64. minuti za 3:2.

Kada se činilo da izjednačenje "visi u vazduhu", golman Barce Ter Stegen je napravio nevjerovatnu glupost u 77. minuti.

Nijemac se poigravao u svom petercu, pokušao je prebaciti Hernandeza, no pogodio ga je tačno u glavu i lopta je od stativu završila u njegovoj mreži za 4:2.

Posljednji pogodak na meču postigao je Pique u 87. minuti, koji je posljednjih desetak minuta proveo u vrhu napada Katalonaca.

Ovo je bio drugi poraz Barce ove sezone, koja je propustila priliku popeti se na lidersku poziciju La Lige.