Liga za opstanak
96

Čelik slavio protiv Širokog Brijega, Osmanović srušio Vitez

(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Nogometaši Čelika pobijedili su na Bilinom polju u okviru 5. kola Lige za opstanak ekipu Širokog Brijega rezultatom 1:0.

Zeničani su u vodstvo došli već u osmoj minuti. Šišić je ubacio iz kornera, a Regoje je sjajno pod prečku pogodio za vodstvo domaćih.

U nastavku je Čelik lagano čuvao prednost i došao do veoma važna tri boda u borbi za opstanak protiv danas očajnog Širokog Brijega.

Olimpic je došao do velika tri boda pobijedivši Vitez u gostima rezultatom 2:0.

Nakon nekoliko prilika na obje strane, Sarajlije su u 33. minuti došli do prednosti. Brzu kontru završio je Osmanović za vodstvo Olimpica od 0:1. Tri minute kasnije gosti ostaju s igračem manje nakon što je isključen Milović.

Vitežani su u nastavku imali potpunu dominaciju, ali je u 72. minuti danas sjajni Osmanović ponovo pogodio za konačnih 0:2. Vrijedi istaći da je i nogometaš Viteza Livaja pocrvenio kod domaćih.

Metalleghe i Mladost u lošem susretu podijelili su bodove odigravši neriješeno 0:0.

Tek prilike Vidovića i Smajića za domaće u prvom poluvremenu te pokušaj Brkića u drugom bilo je jedino što su gledaoci u Banjoj Luci mogli vidjeti.