Velikan dominantan
421

Čelik slavio 6:0 u drugom kolu kantonalne lige, navijači skupili 4.500 KM

Nogometaši Čelika danas su na stadionu Bilino polje u Zenici u okviru drugog kola Kantonalne lige ZDK pobijedili ekipu Proletera iz Makljenovaca rezultatom 6:0.

Nekadašnji premijerligaš je u vodstvo došao u šestoj minuti golom Popovića iz penala, a 1:0 je bio i rezultat prvog poluvremena.

Za 20 minute igre u nastavku već je bilo 3:0 golovima Piljuga i Mahmutovića, a onda je Proleter primio još tri pogotka. Prvo je bio autogol Jelića, a onda je dva pogotka postigao Čičak.

Iako se zbog trenutno važećih propisa Kriznog štaba sve utakmice igraju bez publike, ulaznice za ovaj meč su ipak bile u prodaji.

Klub je saopštio je do danas preko interneta prodao 96 ulaznica po 10 KM, dok je u fizičkoj prodaji kupljeno 699 ulaznica po 5 KM, čime je NK Čelik ukupno zaradio 4.455 KM.