Prva liga FBiH
3

Čelik se spasio poraza na gostovanju kod Bratstva, nova pobjeda Stupčanice

Detalj s utakmice u Gračanici (Foto: NK Čelik Zenica)
Nogometaši Bratstva i Čelika podijelili su bodove u Gračanici u 8. kolu Prve lige FBiH odigravši neriješeno 2:2.

Bratstvo je odlično otvorilo utakmicu i već nakon 16 minuta igre imali su vodstvo do 2:0. Prvo je pogodio Smajić, a prednost je udvostručio Poturalić.

Ipak, devet minuta prije odlaska na odmor Mašić je smanjio rezultat i vratio Čelik u igru. Samo deset minuta igre u nastavku meča bilo je dovoljno da Čelik preko Varde dođe do izjednačenja, a promjene rezultata više nije bilo do kraja utakmice.

Čelik je ostao na sedmoj poziciji Prve lige FBiH, dok je Bratstvo sada na 11. mjestu. U narednom kolu Čelik dočekuje TOŠK, dok će Bratstvo gostovati Tomislavu.

Stupčanica je nastavila pružati dobre partije pa su danas upisali novu pobjedu na gostovanju. Rezultatom 2:0 bila je bolja od ekipe Budućnosti.