Liga za opstanak
20

Čelik se pobjedom protiv Mladosti oprostio od Premijer lige BiH, Borac bolji od Slobode

(Foto: E. M./Klix.ba)
Tri utakmice posljednjeg, 10. kola Lige za opstanak u Premijer ligi BiH odigrane su danas, a one nisu imali nikakav rezultatski značaj, jer se već ranije znalo da će Čelik i Vitez naredne godine igrati u Prvoj ligi Federacije BiH.

Zeničani su se pobjedom protiv Mladosti u Doboju kod Kaknja oprostili od elitnog ranga bh. nogometa. Posebno je raspoložen bio Đelmić, a konačni rezultat bio je 0:3.

Vrijedi istaći da je u finišu meča Mladost ostala s igračem manje nakon isključenja Karahmeta.

Borac je rezultatom 2:0 savladao Slobodu. Banjalučane je u vodstvo doveo Kunić u 16. minuti golom iz penala. Sjajni Kunić je u 57. minuti postavio i konačnih 2:0.

GOŠK je pobijedio u Vitezu rezultatom 2:1. Ekipu iz Gabele je u vodstvo doveo Mulahusejnovića, a Đajić je u 54. minuti udvostručio prednost. Posljednji gol na utakmici bio je djelo Šivšića u 71. minuti.