Premijer liga BiH
146

Čelik ponovo pobijedio, Radnik preokretom savladao Mladost

(Foto: E. M./Klix.ba)
Nogometaši Čelika pobijedili su na Bilinom polju u okviru 6. kola Premijer lige BiH ekipu Zvijezde 09 rezultatom 2:0.

Zeničani su tako stigli do treće uzastopne domaće pobjede, nakon što su prethodno savladali favorizovane Željezničar i Zrinjski.

I danas je Čelik pružio odličnu igru, a do zasluženog vodstva stigli su 16. minuti kada je pogodio Okić.

Prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 1:0, a konačni rezultat postavio je Livaja pola sata prije kraja meča na asistenciju sjajnog Okića.

Čelik se s ovom pobjedom probio u sami vrh Premijer lige BiH, dok je Zvijezda 09 na predzadnjem mjestu.

I Radnik je nastavio s dobrim izdanjima ove sezone te je nakon preokreta savladao Mladost.

Goste je u vodstvo već u sedmoj minuti doveo Bojo, ali je nakon pola sata igre Hadžić izjednačio nakon prekida.

U posljednjoj minuti prvog poluvremana ekipa iz Bijeljine je preokrenula golom Glišića iz penala. Konačnih 3:1 postavio je Đurić još jednim golom iz penala u 50. minuti.

Krupa je ostvarila sigurnu pobjedu protiv GOŠK-a rezultatom 3:0. Strijelci za pobjedničku ekipu bili su Koljić, Crnov i Milanović.