Liga za opstanak
48

Čelik osvojio samo bod protiv Borca i ozbiljno ugrozio šanse za opstanak u Premijer ligi

(Foto: E. M./Klix.ba)
Nogometaši Čelika su osvojili samo bod protiv Borca u Zenici i na taj način ozbiljno ugrozili šanse za opstanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Čeliku je pobjeda trebala kako bi izvršili pritisak na Slobodu i GOŠK sa kojim se bori za opstanak u bh. eliti, no Zeničani su totalno podbacili i na kraju mogu biti zadovoljni i jednim bodom.

Gosti iz Banje Luke su poveli u 54. minuti kada je strijelac bio Kunić, a samo deset minuta kasnije Nikolić je pogodio za 1:1.

Nade Čelika da dođe do tri boda ugasio je Salčinović samo minutu kasnije kada je isključen zbog oštrog starta na protivničkog nogometaša.

Čelik sada za Slobodom i GOŠK-om zaostaje pet bodova četiri kola prije kraja, a Tuzlaci i Gabeljani igraju sutra svoj međusobni susret na Tušnju.

U rezultatski nebitnoj utakmici u Vitezu Mladost je nakon preokreta osvojila tri boda rezultatom 2:1. Vitez je poveo u 8. minuti preko Ivičića, a potom su Mujagić u 23. i Mišić u 32. minuti donijeli pobjedu gostima iz Doboj Kaknja.