Prva liga FBiH
43

Čelik ispustio pobjedu u lokalnom derbiju, Goražde i Budućnost nastavili s dobrim igrama

D. P.
Čelik je imao vodstvo u dužem dijelu utakmice (Foto: NK Čelik)
Na terenima širom Bosne i Hercegovine igrani su mečevi šestog kola Prve lige FBiH, a derbi su igrali Rudar i Čelik u Kaknju.

Rudar i Čelik odigrali su odličan lokalni derbi i na kraju podijelili bodove rezultatom 2:2.

Nakon poraza od Gornjeg Rahića, nogometaši Čelika nisu uspjeli savladati ni Rudar, iako su imali vodstvo na poluvremenu golovima Žune i Arnautovića (1:2).

"Krivac" za to je Ahmed Hasanović koji je s dva gola donio bod Rudaru. Poravnao je dvadeset minuta prije kraja utakmice.

Budućnost je u Banovićima pobjedom nad Gradinom rezultatom 2:0 nastavila potjeru za vodećom Slobodom. Golove za domaćina postizali su Anel Husić i Adin Kovačević.

S odličnim igrama nastavilo je i Goražde koje je rezultatom 2:0 slavilo protiv Bratstva u Gračanici, dok je gostujući trijumf ostvarila i Zvijezda u Bihaću kod Jedinstva (2:0).

Pobjednika nije bilo u duelima Tomislav - Gornji Rahić (0:0) i Simm Bau - Radnik Hadžići (1:1).