Premijer liga BiH
0

Čelik i Borac remizirali, završeno nepopularnih 0:0

Sarajevo-x.com
U posljednjoj utakmici današnjeg programa Premijer lige BiH (10.kolo) Čelik i Borac odigrali su 0:0.

Domaći su krenuli snažno ka golu aktuelnog bh. prvaka. Vršajević je šutirao u 4. minuti, ali je njegov udarac odbranio Avdukić.

Igrala se 16. minuta kada je Purić oprobao svoj šut, ali je reprzentativni golman Asmir Avdukić ponovo bio oprezan. U 32.minuti pokušao je Martinović , ali bez učinka. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova. Gosti iz Banja Luke u prvih 45 minuta nisu ozbiljnije zaprijetili timu sa Bilinog polja.

Ipak, drugi dio donio je drugačiju sliku na terenu.

Prvu priliku bilježimo u 50. minuti. Grahovac je pokušao sa nekih 20 metara, ali je Nurković bio siguran. Šest minuta kasnije gosti prijete preko Kajkuta. Međutim, to nije donijelo ništa konkretno.

Domaći su u 68.minuti imali veliku priliku da dođu u vodstvo. Naime, glavni sudija Darko Obradović iz Stoca pokazao je na jedanaest metara. Ipak, udarac Hadžića odbranio je sjajni Avdukić.

"Crveno – crni“ su pokušavali do kraja meča da postignu pogodak, ali nisu uspjeli, završilo je 0:0.

1. Široki Brijeg 10 7 2 1 16:3 23
  2. Sarajevo 10 7 1 2 22:8 22
  3. Željezničar 9 5 2 2 18:8 17
  4. Borac 10 5 2 3 14:11 17
  5. Zrinjski 9 4 3 2 18:13 15
  6. Velež 9 4 2 3 11:7 14
  7. Leotar 10 3 3 4 8:9 12 8.Čelik 10 3 3 4 10:14 12
  1. Olimpic 9 3 2 4 12:10 11