Nije izdržao
19

Cech psovkom izvrijeđao sudiju nakon što je poklonio penal WBA-u

Petr Čech (Foto: EPA-EFE)
Arsenalov golman Petr Cech zaradio je žuti karton u 96. minuti jučerašnje utakmice između WBA i njegovog Arsenala zbog nesportskog ponašanja, a nakon toga je sudiju Mikea Deana nazvao "je**nom p**kom".

Naime, gosti su do 89. minute vodili rezultatom 1:0 kod West Bromwicha, kada je sudija poklonio penal domaćinu.

Gibbs je prošao po lijevoj strani i želio ubaciti, ali je s manje od metra udaljenosti u ruku pogodio Caluma Chambersa.

Iako Arsenalov stoper nije imao nikakvu namjeru igranja rukom, Dean je dosudio penal iz kojeg je Rodriguez izjednačio za konačnih 1:1, što je razljutilo Cecha, njegove saigrače, trenera i navijače Topnika.

"Ništa nepristojno nisam mu rekao. Prišao sam mu s poštovanjem i očekivao sam da se on jednako odnosi prema meni", komentarisao je Cech nakon meča.

Međutim, gledanje snimke spomenutog incidenta pokazuje da je nakon dobivenog kartona Cech zaboravio na pristojnost i poštovanje budući da se i bez angažmana čitača s usana jasno vidi da je bijesno uzviknuo "Fuin ct!".