18

Cazinjanin Rifet Kapić eurogolom otvorio novu sezonu Evropske lige

Utakmicom prvog kola kvalifikacija Širak - Gorica počela je nova sezona u Evropskoj ligi, a gosti su slavili rezultatom 2:0.

Oba pogotka za slovensku ekipu postigao je 21-godišnji Rifet Kapić. Nekadašnji igrač cazinske Krajine i Sarajeva je postigao eurogol na otvaranju meča.

U 15. minuti meča Kapić je primio loptu na oko 25 metara na desnoj strani i pogodio je suprotne rašlje. Golman armenske ekipe Ajvazov se ispružio koliko je mogao, ali je bio nemoćan i paradom je samo uljepšao pogodak.

Cazinjanin je svoj drugi pogodak na meču postigao u 69. minuti za konačnih 2:0. Gorica, koja je završila na drugom mjestu u slovenskom prvenstvu, je ovom pobjedom otvorila vrata drugog kola kvalifikacija u kojem će igrati protiv grčkog Panioniosa.