24

Ćazim Suljić debitovao za najtrofejniji francuski klub protiv PSG-a

Piše: Edin Isanović
Ćazim Suljić, mladi reprezentativac BiH, debitovao je u srijedu naveče za prvi tim St. Etiennen protiv PSG-a u okršaju Kupa Francuske.

Tim iz Pariza slavio je na svom terenu rezultatom 1:0 i plasirao se u narednu fazu takmičenja. Jedini pogodak postigao je Cavani u 86. minuti meča.

Samo minut nakon primljenog pogotka strateg gostiju Christophe Galtier u igru je ubacio bh. reprezentativca Ćazima Suljića umjesto Corgneta. Ipak, rezultat je ostao nepromijenjen.

Suljiću je ovo bio prvi nastup u A timu najtrofejnijeg francuskog kluba. Ove sezone je odigrao devet utakmica za drugi tim St. Etiennea koji ima jednu od najboljih omladinskih škola u državi koja će biti domaćin narednog Evropskog prvenstva u nogometu.

Suljić je rođen 29.oktobra 1996.godine, a igra na poziciji napadača. Bio je u konkurenciji za posljednja dva meča naše U-21 reprezentacije protiv Kazahstana i Engleske.