Bundesliga
45

Ćavar debitovao protiv Bayerna, Ibišević strijelac za Herthu, Köln ispao iz lige

Nogometaši Bayerna pobijedili su na Allianz Areni u okviru 32. kola Bundeslige ekipu Eintrachta rezultatom 4:1.

Obje ekipe u prvom poluvremenu su imale nekoliko dobrih prilika za postizanje gola, a najbolju je propustio Jović tri minute prije odlaska na odmor kada mu je Ulreich sjajno odbranio.

Kazna je uslijedila već u narednom napadu kada Bayern dolazi u vodstvo. Dorsch nije imao težak zadatak pospremiti loptu u mrežu nakon asistencije Wagnera pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:0.

I u nastavku je ekipa iz Frankfurta imala kvalitetne napade, ali je Bayern bio opasniji.

Posebno raspoložen bio je asistenti prvog gola Wagner, koji je u 64. minuti dobro pucao glavom, ali je lopta prozujala pored stative.

Ipak, Wagneru se u 76. minuti isplatila upornost i napokon je postigao gol na asistenciju Rudyja.

Dvije minute kasnije Haller je smanjio rezultat, a onda su Rafinha i Sule zacementirali pobjedu Bavaraca.

Vrijedi istaći da je prve minute u dresu Eintrachta ubilježio mladi bh. reprezentativac Marijan Ćavar, koji je igrao posljednjih pola sata utakmice.

Köln je izgubio (2:3) od Freiburga u gostima i zvanično se oprostio od Bundeslige, dok je bivši bh. reprezentativac Vedad Ibišević postigao gol iz penala i asistirao u remiju Herthe i Augsburga (2:2).

Rezultati:

Bayern - Eintracht 3:1

Freiburg - Köln 3:2 Hertha - Augsburg 2:2 Schalke - Borussia M'Gladbach 1:1 Wolfsburg - HSV 1:3