Evropska liga
303

Čataković s dva pogotka protiv Gornika odveo Trenčin u treće pretkolo

Hamza Čataković
Nogometaši Trenčina prošli su u treće pretkolo Evropske lige pobjedom nad Gornikom rezultatom 3:1.

Nogometaši slovačke ekipe su slavili u prvom susretu (1:0), ali su i kod kuće pristupili ozbiljno i trijumfovali rezultatom 4:1, a briljirao je Hamza Čataković.

Nekadašnji napadač Sarajeva, kojeg je Bordo klub praktično otjerao, te ga prodao Trenčinu za samo 120.000 eura, je postigao dva pogotka u ovm meču.

Lawrence je doveo Trenčin u vodstvo u 10. minuti, a potom je Čataković u 20. minuti pravm bombom sa desetak metara udvostručio prednost.

Azango je u 59. minuti pogodio za 3:0, a potom je počasni pogodak za goste postigao Angulo samo minutu kasnije. Konačnih 4:1 postavio je Čataković u 90. minuti susreta.

Trenčin će u trećem pretkolu igrati protiv holandskog Feyenoorda.