0

Castillejo raspršio nade Real Sociedada u borbi za Ligu prvaka

Fudbaleri Villarreala pobijedili su u gostima u okviru 23. kolu španske La lige ekipu Real Sociedada rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu Sociedad je imao totalnu dominaciju, a omjer šuteva 8:0 u korist domaćih najbolje oslikava situaciju na terenu.

Najbolju priliku propustio je Navas na samom otvaranju susreta kada je dobro pratio u šesnaestercu centaršut iz slobodnjaka i pucao glavom, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored stative.

I u nastavku ista slika na terenu. Sociedad je pokušavao doći do gola, a neprecizni su bili Vela iz slobodnjaka i nešto kasnije Berchiche.

Villarreal je progirao tek u 76. minuti kada su šanse imali Adrian i Bruno, koji je pogodio prečku.

I kada su svi očekivali kraj utakmice, Castillejo je savršeno pratio centaršut i zakucao loptu u gol za veliko slavlje gostiju.

Obje ekipe zadržale su svoje pozicije prije ovog meča. Tako je Sociedad i dalje petoplasirana ekipa La Lige, dok je Villarreal poziciju iza sa dva boda manje.