0

Casillasov novi rekord - 818 minuta bez primljenog gola

Iker Casillas (Foto: Arhiv/AFP)
Sumnjamo da je golman španske nogometne reprezentacije Iker Casillas bio sretan nakon utorka navečer, pošto je njegova ekipa odigrala domaći remi protiv Francuske (1-1) u kvalifikacijama za SP 2014. godine.

Francuska je do boda došla pogotkom Oliviera Girouda u četvrtoj minuti sudijske nadoknade. Time je okončan dug period kako Casillas nije primio pogodak u reprezentaciji. Posljednji put kada je morao po loptu u vlastitu mrežu bio je meč protiv Talijana u grupi na ljetnom Europskom prvenstvu (1-1). Od tog trenutka, pa do Giroudovog pogotka je prošlo 818 minuta.

Inače, prijašnji Casillasov rekord, ali i rekord španske nogometne reprezentacije, je iznosio 708 minuta, a golman Reala ga je popravio prošlog petka na kvalifikacijskoj utakmici kod Bjelorusije.