La Liga
4

Carmona ostavio Sporting u igri za ostanak u ligi

Nogometaši Sportinga pobijedili su u Gijonu u okviru 36. kola La Lige ekipu Las Palmas rezultatom 1:0.

Na ruku domaćinima prije današnje utakmice išla je očajna forma gostiju čiji igrači jedva čekaju kraj sezone, a znali su da bi eventualnim neuspjehom vjerovatno se oprostili od La Lige.

Sporting je zbog svega navedenog žestoko krenuo stvorivši nekoliko dobrih prilika za postizanje gola. Ipak, nisu uspjeli u prvom poluvremenu zatresti mrežu golmana Varasa.

I u nastavku je ekipa iz Gijona dominirala, ali i gosti su se probudili te nekoliko puta opasno zaprijetili golmanu Cuellaru.

Gol odluke pao je u 67. minuti utakmice. Lopta se odbila nazad, a pokupio ju je Carmona na ivici šesnaesterca. Bez puno razmišljanja ispalio je torpedo koji golman Varas nije uspio zaustaviti te postavio konačnih 1:0.

Sporting je uprkos pobjedi ostao na 18. mjestu La Lige sa tri boda zaostatka u odnosu na Leganes, koji se nalazi u sigurnoj zoni, ali ima i utakmicu manje. Las Palmas je na 14. poziciji.