La Liga
0

Cala donio pobjedu Getafeu i produžio agoniju Malage

Ekipa Getafea minimalnim rezultatom 1:0 pobijedila je Malagu na domaćem terenu u prvom susretu 19. kola španske La Lige.

Prvo poluvrijeme proteklo je u opreznoj i taktičkoj igri i s jedne i s druge strane te gledaoci na Coliseum Alfonso Perez stadionu nisu vidjeli veliki broj prilika, a sve vrijedno pomena desilo se u drugom poluvremenu utakmice.

Ključni trenutak desio se u 73. minuti kada Angel dobro prati centaršut s desne strane i glavom vraća loptu u peterac gostiju, a tamo je na pravom mjestu bio Cala koji postiže kasnije će se ispostaviti jedini pogodak na utakmici.

Do kraja meča Malaga je pokušala stići do pogotka i jednog boda, ali u tome nije uspjela, pa je susret završen pobjedom domaće ekipe.

Nakon 19 odigranih utakmica Getafe na svom kontu ima 26 osvojenih bodova i nalazi se na osmoj poziciji dok je Malaga još uvijek u zoni ispadanja i ima samo 11 bodova, pet manje od Deportiva koji je prvi iznad crte.