Pretkvalifikacije
29

Cahill i stativa prekinuli san senzacionalnih Sirijaca o Svjetskom prvenstvu

Reprezentacija Australije je okončala san Sirije o nastupu na Svjetskom prvenstvu 2018. savladavši je u pretkvalifikacijama nakon produžetka rezultatom 2:1.

Veteran Cahill je postigao dva gola za Australiju, prvi u 13. minuti meča i drugi pobjednički u 109. minuti.

Za Siriju je pogodio Omar al Soma koji je mrežu australskog golmana zatresao u šestoj minuti meča pa su gosti u Sydneyju izborili 1:1 u regularnih 90 minuta.

Kako je to bio identičan rezultat onome iz prvog meča, krenulo se u produžetak.

Sirijcima je u prvim minutama sudijske nadoknade isključen Mahmoud Al Mawas zbog drugog žutog kartona, a u 120. minuti Al Soma je iz slobodnog udarca zatresao stativu.

Australija će sredinom novembra u doigravanju igrati protiv reprezentacije koja će kvalifikacije u zoni Concacaf završiti na četvrtom mjestu, a kandidati su SAD, Honduras i Panama.